Alle berichten | Asten | politie.nl http://rss.politie.nl/rss/ab/gemeenten/noord-brabant/asten.xml RSS feed Alle Berichten voor de gemeente Asten nl Sun, 20 Aug 2017 19:05:03 GMT 2017-08-20T19:05:03Z nl Asten - Gezocht - 91-jarige dame slachtoffer van pinpasfraude https://www.politie.nl/gezocht-en-vermist/gezochte-personen/2017/augustus/09-91-jarige-dame-slachtoffer-van-pinpasfraude.html Vrijdagmiddag 2 juni 2017 wordt een 91-jarige dame in Asten slachtoffer van diefstal en pinpasfraude. verdachte Thu, 10 Aug 2017 07:55:00 GMT https://www.politie.nl/gezocht-en-vermist/gezochte-personen/2017/augustus/09-91-jarige-dame-slachtoffer-van-pinpasfraude.html 2017-08-10T07:55:00Z De dame betaalde haar boodschappen die middag per pin bij een supermarkt in Asten. De politie verdenkt de mannen op de foto’s ervan dat ze eerst de code afgekeken hebben tijdens de pintransactie en daarna de bankpas gestolen hebben. Met deze bankpas zijn vervolgens meerdere pintransacties gedaan. Het gaat om een bedrag van ruim 5000 euro.

]]>
Herkent u de mannen op de beelden of hebt u andere informatie in deze zaak? Vul dan het tipformulier in. U kunt uw informatie ook telefonisch aan ons doorgeven via de Opsporingstiplijn: 0800-6070. Wilt u liever anoniem blijven, bel dan naar Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 of vul geheel anoniem op www.meldmisdaadanoniem.nl het tipformulier in.

]]>
]]>
51.4051529 5.744540799999982
Asten - Man neergestoken, twee verdachten aangehouden https://www.politie.nl/nieuws/2017/juli/9/09-man-neergestoken-twee-verdachten-aangehouden.html Zaterdagavond laat is een man neergestoken achter een huis aan de Burgemeester Wijnenstraat. Met veel bloedverlies is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht. Er zijn ter plaatse twee verdachten aangehouden. nieuwsbericht Sun, 09 Jul 2017 10:00:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/juli/9/09-man-neergestoken-twee-verdachten-aangehouden.html 2017-07-09T10:00:00Z Omstreeks middernacht kregen wij de melding dat er een man in een plas bloed lag in de achtertuin van de woning. Politie en ambulance gingen met spoed ter plaatse. Het 32-jarige slachtoffer met de Poolse nationaliteit, is zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De man had steekwonden. Ter plaatse zijn twee landgenoten gearresteerd; een 49-jarige vrouw en een 29-jarige man. In de woning heeft de politie een onderzoek ingesteld om de toedracht te achterhalen.

]]>
51.40567709999999 5.742070099999978
Asten - Weer veel bekeuringen op A67 https://www.politie.nl/nieuws/2017/juli/6/09-weer-veel-bekeuringen-op-a67.html Vanwege de verkeerscampagne die eind mei startte, controleerden we donderdag 6 juli opnieuw op de rijksweg A67. Een jaar lang controleren we met grote regelmaat op gevaarlijk rijgedrag en bekeuren wij waar nodig. Zo leveren we onze bijdrage aan een veilige A67. nieuwsbericht Fri, 07 Jul 2017 08:12:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/juli/6/09-weer-veel-bekeuringen-op-a67.html 2017-07-07T08:12:00Z Ondanks de vooraankondiging 'Jaknikkers.....Let op! Wij gaan controleren' en de ruime media-aandacht, waren toch nog veel bestuurders druk bezig met handelingen in de auto die hen afleiden en daardoor strafbaar zijn. Er werden 25 vrachtwagenchauffeurs bekeurd omdat ze met hun telefoon bezig waren. Ook is een automobilist bekeurd omdat hij geen gordel droeg.

Gespot
Op aanwijzing van onze spotters begeleidden motorrijders bellende chauffeurs naar een parkeerplaats, waar collega's van de afhandeleenheid ze hebben aangesproken en bekeurd. Spotters observeren vanaf hoger gelegen locaties aan of langs de snelweg, waar ze goed zicht hebben op het gedrag van passerende chauffeurs.

Mindset
Projectleider Wim van Ziel, Team Verkeer: "We willen niet alleen maar boetes uitdelen. Door in gesprek te gaan met de mensen willen we vooral de mindset veranderen. Dit vergt intensievere controles voor langere tijd. We hopen dat met onze bijdrage het aantal ongevallen zal afnemen op de A67."

Kijk vooruit, houd afstand
We letten vooral op de thema's afleiding en bumperkleven want dat zijn de voornaamste oorzaken van de 35 ongelukken die maandelijks op de A67 gebeuren. Eén op de drie keer is er een vrachtwagen bij betrokken. Wim: "De chauffeur heeft niet altijd schuld, maar als er een vrachtwagen bij het ongeluk betrokken is, dan is de impact vele malen groter." Eén chauffeur verklaarde: "Ik moest even kijken of ik wel de goede kant op ging en toen kwam de politie. De volgende keer stop ik als ik op mijn telefoon wil kijken."

Laat je niet afleiden, blijf scherp
Handelingen zoals bellen achter het stuur leiden de aandacht af. Je bent niet meer scherp op wat er om je heen in het verkeer gebeurt. Omdat er dan gevaar ontstaat voor jezelf of andere weggebruikers is dit strafbaar en daar treden we tegen op. Een boete voor bumperkleven kan oplopen tot 600 euro. Een boete voor handheldbellen kost 230 euro.

]]>
51.41889350344009 5.757007598876953
Lierop - Fietser overleden na verkeersongeluk https://www.politie.nl/nieuws/2017/april/7/09-fietser-overleden-na-verkeersongeluk.html Een 64-jarige fietser uit Asten overleed vrijdagochtend 7 april 2017 aan de verwondingen die hij die ochtend opliep bij een verkeersongeluk in Lierop. nieuwsbericht Fri, 07 Apr 2017 08:51:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/april/7/09-fietser-overleden-na-verkeersongeluk.html 2017-04-07T08:51:00Z Het ongeluk gebeurde vrijdagochtend rond 6.30 uur op een T-splitsing in Lierop. De fietser kwam in botsing met een auto. De kruising werd tijdelijk afgesloten. Onze experts op het gebied van verkeersongevallen deden op de plaats van het ongeluk onderzoek om vast te stellen hoe de aanrijding gebeurde. Het slachtoffer stak op de kruising Herselseweg – Mierloseweg plotseling de Herselseweg over. Een 25-jarige automobilist uit Someren, die over deze weg in de richting van Helmond reed, probeerde te fietser nog te ontwijken. Dit lukte helaas niet, waarop de auto en de fietser met elkaar in botsing kwamen. De 64-jarige man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen.

]]>
51.439198 5.673161299999947
Oost-Brabant - Invallen op negen locaties in onderzoek naar witwassen https://www.politie.nl/nieuws/2017/februari/8/09-invallen-op-negen-locaties-in-onderzoek-naar-witwassen.html In verband met een onderzoek naar witwassen heeft de politie woensdagochtend op negen locaties invallen gedaan. Het gaat om vijf woningen, twee chalets, een kantoorpand en een opslagruimte in ’s-Hertogenbosch, Oosterhout, Kerkdriel en Asten. Er werd voor tonnen aan contant geld in beslag genomen. nieuwsbericht Wed, 08 Feb 2017 16:16:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/februari/8/09-invallen-op-negen-locaties-in-onderzoek-naar-witwassen.html 2017-02-08T16:16:00Z De actie maakte onderdeel uit van een integraal strafrechtelijk onderzoek naar witwassen en valsheid in geschrifte. Het onderzoek loopt sinds januari 2016. Onder regie van het Openbaar Ministerie werkt het Ondermijningsteam van de politie Oost-Brabant nauw samen met de Belastingdienst.

]]>
Bij de actie van woensdag waren medewerkers van de politie en de Belastingdienst betrokken. Er werden onder andere drie luxe auto’s, twee scooters, administratie, luxe sieraden en gegevensdragers in beslag genomen. De politie nam daarnaast contant geld voor een bedrag van 325.000 euro in beslag. Tevens werden door de belastingdienst diverse aanslagen opgelegd die direct werden ingevorderd.

De actie werd rond 17.00 uur afgerond. Er werden geen aanhoudingen verricht. Deze worden echter niet uitgesloten. Het onderzoek gaat onverminderd verder.

]]>
51.69781620000001 5.303674799999953
Gezocht - Kinderen worden aangezet tot diefstal https://www.politie.nl/gezocht-en-vermist/gezochte-personen/2017/januari/09-kinderen-worden-aangezet-tot-diefstal.html De identiteit van de gezochte vrouwen is inmiddels bij de politie bekend Mon, 23 Jan 2017 10:06:00 GMT https://www.politie.nl/gezocht-en-vermist/gezochte-personen/2017/januari/09-kinderen-worden-aangezet-tot-diefstal.html 2017-01-23T10:06:00Z De identiteit van de gezochte vrouwen is inmiddels bij de politie bekend

]]>
51.40299429999999 5.744077599999969
Eindhoven, Breda, Asten, Den Bosch - Persbericht Bureau Brabant 23 januari 2017 https://www.politie.nl/nieuws/2017/januari/19/09-persbericht-bureau-brabant-23-januari-2017.html In de uitzending van Bureau Brabant op maandag 23 januari 2017: nieuwsbericht Thu, 19 Jan 2017 13:33:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/januari/19/09-persbericht-bureau-brabant-23-januari-2017.html 2017-01-19T13:33:00Z Eindhoven: Gewelddadige diefstal in supermarkt
Op maandag 19 december 2016 vindt er een gewelddadige diefstal plaats op een supermarkt aan het Dirigentplein. Deze diefstal (die bij een poging bleef) vertoont veel gelijkenissen met een eerdere gewelddadige diefstal in Eindhoven. In deze uitzending leggen we de beelden van de daders naast elkaar.

Breda: Wisseltruc bij juwelier
Op donderdag 30 juni 2016 bezoeken twee dames een juwelier aan de Haagdijk. Ze leiden de ondernemer op gehaaide wijze om de tuin. Met een smoes dat ze op zoek zijn naar een trouwsieraad verzamelen ze diverse spullen die ze vervolgens met een wisseltruc weten te stelen. Op bewakingsbeelden is te zien hoe de dames te werk gaan.

Asten: Dames zetten kinderen aan tot diefstal
Op woensdag 17 augustus 2016 lopen twee dames met twee kleine kinderen door een winkelcentrum. Het is bijna niet te geloven maar de kinderen worden door de dames aangezet om spullen te stelen. Uiteraard zullen we de kinderen onherkenbaar maken, maar de dames laten we zien in de uitzending. Wie zijn dit?

Den Bosch: Gewapende straatroof
In de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 december 2016 wordt een jongeman beroofd als hij vanuit het centrum op weg naar huis rijdt op zijn brommer. Hij wordt door een onbekende jongen klemgereden op het fietspad bij de Noorderplas en met een pistool bedreigd. Onder bedreiging van het vuurwapen moet hij waardevolle spullen afgeven. We reconstrueren deze straatroof.

]]>
Logo Bureau Brabant 51.44164199999999 5.469722499999989
Ommel - Hennepdrogerij ontdekt in woning, twee verdachten aangehouden https://www.politie.nl/nieuws/2017/januari/7/09-hennepdrogerij-ontdekt-in-woning-twee-verdachten-aangehouden.html De politie ontdekte vrijdag 6 januari in een woning aan de Diesdonkerweg een hennepdrogerij met zo’n 25 kilo gedroogde henneptoppen. Twee mannen zijn aangehouden. nieuwsbericht Sat, 07 Jan 2017 09:16:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2017/januari/7/09-hennepdrogerij-ontdekt-in-woning-twee-verdachten-aangehouden.html 2017-01-07T09:16:00Z De politie kwam de drogerij rond 16.30 uur op het spoor na een tip. In het huis vonden agenten ook nog een ruimte waar hennep geknipt kan worden en verschillende attributen voor het drogen en knippen van hennep. Ook lag er het nodige hennepafval en afval van een hennepkwekerij. Alles is in beslag genomen voor verder onderzoek en zal worden vernietigd. Met de stroom in het pand was gefraudeerd. De bewoner en een 50-jarige man uit Helmond, die allebei in het pand waren, zijn aangehouden en in verzekering gesteld voor verder onderzoek.

]]>
51.42314090000001 5.747611099999972
Asten - Verdachte inbraak aangehouden https://www.politie.nl/nieuws/2016/november/26/09-verdachte-inbraak-aangehouden.html Vrijdagavond 25 november rond 19.10 uur heeft een eigenaar van een woning in Asten een woninginbreker op heterdaad betrapt en aangehouden. De man kwam thuis en betrapte een onbekende man, een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, in zijn woning. De verdachte ging er vandoor maar kon even verderop door de eigenaar van de woning aangehouden worden. Daarbij ontstond een worsteling met de inbreker. Een jogger die in de buurt was kwam de eigenaar van de woning te hulp. De politie werd gealarmeerd en kon de inbreker overnemen. nieuwsbericht Sat, 26 Nov 2016 08:35:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2016/november/26/09-verdachte-inbraak-aangehouden.html 2016-11-26T08:35:00Z De verdachte is meegenomen naar het politiebureau voor verder onderzoek. Op het bureau bleek hij in het bezit te zijn van inbrekerswerktuig en diverse gestolen goederen.

Meld verdachte situaties via 112

Bewoners weten zelf het beste als er iets niet pluis is in hun buurt. Een vreemd figuur die bij huizen naar binnen loert bijvoorbeeld. Of activiteiten bij een huis waarvan u weet dat de bewoners op vakantie zijn. Wanneer u dan 112 belt, kan de politie wellicht heel snel een inbraak voorkomen of een inbreker op heterdaad aanhouden! Het bellen van 112 is bedoeld voor spoed. Dus niet alleen voor levensbedreigende situaties, maar zeker ook wanneer u getuige bent van een misdrijf of het voorbereiden van een inbraak of diefstal. Dus ook wanneer u een verdachte situatie signaleert waarbij de politie een misdrijf kan voorkómen. Iemand is niet alleen strafbaar als hij een woninginbraak pleegt. Ook de voorbereidende handelingen kunnen onder bepaalde voorwaarden al strafbaar zijn. Het Openbaar Ministerie heeft al meerdere personen voor de rechter gebracht omdat zij voorbereidende handelingen voor inbraak pleegden. Zij kunnen gevangenisstraffen en hoge boetes krijgen.

]]>
51.3956343 5.762623899999994
Ommel - Man aangehouden na steekincident https://www.politie.nl/nieuws/2016/november/5/09-man-aangehouden-na-steekincident.html De politie hield zaterdagochtend een 32-jarige man uit Maarssen aan na een steekincident op een vakantiepark aan de Beekstraat. nieuwsbericht Sat, 05 Nov 2016 08:22:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2016/november/5/09-man-aangehouden-na-steekincident.html 2016-11-05T08:22:00Z De politie kreeg rond 03.00 uur de melding van het steekincident waarbij het slachtoffer, een 20-jarige man uit Nieuwengein, ernstig gewond raakte. Het slachtoffer werd met spoed opgenomen in het ziekenhuis. De verdachte was er vandoor gegaan, maar kon later op het park worden aangehouden. Hij is in verzekering gesteld. De politie onderzoekt wat de aanleiding voor het incident is geweest.

]]>
Arrestantenverzorger kijkt in cel 51.4222315 5.735769399999981