Alle berichten | Asten | politie.nl https://rss.politie.nl/rss/ab/gemeenten/noord-brabant/asten.xml RSS feed Alle Berichten voor de gemeente Asten nl Sat, 24 Jul 2021 04:26:17 GMT 2021-07-24T04:26:17Z nl Asten - Illegaal feestje: bezoekers bekeurd https://www.politie.nl/nieuws/2021/april/11/09-illegaal-feestje---bezoekers-bekeurd.html De politie heeft vannacht een feestje beëindigd in een bedrijfspand aan de Dijkstraat. Sun, 11 Apr 2021 11:02:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2021/april/11/09-illegaal-feestje---bezoekers-bekeurd.html 2021-04-11T11:02:00Z Surveillerende collega’s reden zondagmorgen rond 01.00 uur over de Dijkstraat. Bij een woning zagen ze diverse auto’s geparkeerd staan en mensen op de parkeerplaats. Toen de collega’s gingen controleren hoorden ze luide muziek uit één van de bedrijfsloodsen bij de woning komen. Daarop zijn meerdere eenheden ter plaatse gekomen.

]]>
Feestje

In de loods bleek een feestje aan de gang te zijn. De ruimte was ingericht als een met onder andere een tap- en muziekinstallatie.  Bij het zien van de collega’s gingen diverse bezoekers er vandoor. Uiteindelijk kregen 14 bezoekers een bekeuring voor het overtreden van de avondklok. Ook de eigenaar van de loods kreeg daarnaast een bekeuring voor geluidsoverlast.

]]>
Maatregelen tegen illegale feesten

Illegale feesten kunnen leiden tot verdere verspreiding van het coronavirus, met als gevolg: meer besmette personen en een nog grotere druk op de gezondheidszorg, waardoor de reguliere zorg noodgedwongen moet worden afgeschaald. We blijven langer in deze gedeeltelijke lock-down als de besmettingen niet dalen en de druk op ziekenhuizen niet afneemt. Gemeentelijke handhavers en de politie treden op bij illegale feesten. Waar mogelijk worden boetes opgelegd aan zowel de organisatoren, eigenaren van de betreffende locatie en ook de aanwezigen van een feest. Daarnaast wordt vaak een rapportage opgemaakt voor de gemeente, wat kan leiden tot bestuurlijke maatregelen.

]]>
51.4153774 5.7221123
Asten - Politie zoekt getuigen grote dumping drugsafval Asten https://www.politie.nl/nieuws/2021/maart/27/03-politie-zoekt-getuigen-grote-dumping-drugsafval-asten.html De politie is een onderzoek gestart nadat zaterdagochtend 27 maart een grote hoeveelheid drugsafval is gevonden op de Bus in Asten. We zoeken getuigen die iets hebben gezien of gehoord dat met de drugsdumping verband kan hebben. Sat, 27 Mar 2021 10:00:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2021/maart/27/03-politie-zoekt-getuigen-grote-dumping-drugsafval-asten.html 2021-03-27T10:00:00Z Zaterdagochtend 27 maart om 05.20 uur kregen wij een melding van een voorbijganger die op de Bus in Asten 21 grote vaten, 7 enorme vloeistoftanks en 11 jerrycans met drugsafval had aangetroffen. Het drugsafval lag verspreid over de weg en in de ernaast gelegen berm en sloot. De vaten produceerden damp en lekten op de weg en in de bodem. Het opruimen ervan zal naar verwachting de hele dag duren.

Heb je iets gezien of gehoord?
De politie doet onderzoek, onder meer naar de exacte inhoud, de daders en de herkomst van het drugsafval. Gezien de omvang van de dumping zijn de vaten waarschijnlijk vervoerd in een bestelauto of (kleine) vrachtauto. Heb je ’s avonds of ’s nachts iets bijzonders gezien of gehoord in de buurt van de Bus in Asten? Of heb je andere informatie die ons bij het onderzoek kan helpen? Informatie kan worden doorgegeven via onderstaand tipformulier of telefonisch via 0900-8844. Blijf je liever anoniem? Bel dan met 0800-7000.

Schadelijk voor mens, dier en milieu
Dumpingen van drugsafval zijn gevaarlijk omdat de stoffen zeer brandbaar, sterk bijtend of giftig kunnen zijn. Ook kunnen de chemicaliën in het grondwater terechtkomen, wat leidt tot waterverontreiniging, met alle schadelijke gevolgen van dien. Het opruimen van het drugsafval kost de maatschappij veel geld.

Lees hier wat je moet doen als je drugsafval aantreft: https://www.politie.nl/themas/illegale-dumping---drugsafval.html

]]>
51.3517071 5.8587899
Liessel/Asten - Auto van sinds 1974 vermiste Astense vrienden niet aangetroffen https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/17/auto-van-sinds-1974-vermiste-astense-vrienden-niet-aangetroffen.html De zoektocht naar de twee sinds 1974 vermiste vrienden uit Asten heeft geen resultaat opgeleverd. Thu, 17 Sep 2020 17:48:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/17/auto-van-sinds-1974-vermiste-astense-vrienden-niet-aangetroffen.html 2020-09-17T17:48:00Z Vorige week dinsdag werd begonnen met de zoektocht naar het tweetal op het water van de Brink in Liessel. Dat zou in principe duren tot vrijdag 11 september. Omdat de werkzaamheden op met name de tweede locatie nogal tegen vielen liepen deze uit tot donderdagmiddag 17 september.

]]>
Zoekactie afgerond

Toen werd duidelijk dat op beide onderzochte locaties in het water niet de auto van het vermiste tweetal lag. Op de eerste onderzochte locatie troffen we een grote opgerolde staalkabel aan. Op locatie twee een grote metalen balk. Eén en ander betekent uiteraard ook dat we geen stoffelijke resten meer hebben aangetroffen.

Wat de politie betreft is het onderzoek op de Brink nu definitief afgerond. Er zijn geen aanknopingspunten meer voor een verdere zoektocht.

]]>
Familie

De zoektocht op de Brink van de afgelopen twee weken had één doel: antwoorden geven op de vragen van de familie. Helaas moeten we constateren dat dat ondanks alle inspanningen niet gelukt is. Samen met hen vinden we dat een pijnlijke conclusie. Wij wensen hen dan ook veel sterkte.

]]>
51.4141759 5.821055
Helmond - Politie Peelland daagt jonge gamers uit https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/16/09-politie-peelland-daagt-jonge-gamers-uit.html Deze week is de politie van het basisteam Peelland begonnen met het project ‘Gamen met de politie’. Agenten verruilen een paar uurtjes per week het stuur van de dienstauto voor de controller van een gaming console, om ook in de digitale wereld contact met de jeugd te maken. Peelland is één van de zes basisteams in het land die aan deze pilot meedoen. Wed, 16 Sep 2020 13:42:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/16/09-politie-peelland-daagt-jonge-gamers-uit.html 2020-09-16T13:42:00Z Om als politie de politietaken uit te voeren is het belangrijk om in verbinding te zijn met de burgers. In de tijd waarin we leven is dit niet meer alleen het fysieke contact in de wijk maar speelt een groot gedeelte zich ook in de digitale wereld af. Belangrijk hierin is het contact met de jeugd. Een aantal collega’s in de Randstad is tijdens de coronaperiode gestart met gamen, om de jeugd binnen te houden en toch als politie met hen in verbinding te zijn. Uit de positieve ervaringen die hier tijdens de coronaperiode zijn opgedaan is besloten een landelijke pilot te starten.

Politie community
Collega Martijn is één van de vier aangewezen politiemensen van het team Peelland die gaat gamen. Hij vertelt dat ze voorlopig in de drie meest populaire spellen actief zullen zijn. “Dat zijn FIFA20, Call of Duty en Fortnite, maar wie weet is dat over een paar maanden wel heel anders.” Hij gaat verder: “Wij hebben een eigen PlayStation community aangemaakt onder de accountnaam Politie_Peelland en we dagen jeugdigen uit om het tegen ons op te nemen. We nodigen ze uit via onze bestaande social media accounts. Het is herkenbaar dat deze community van de politie is. Voordat je mee mag doen moet je instemmen met de gedrags- en spelregels die zijn opgesteld. Dus geen verrassingen of addertjes onder het gras voor de gamers die het tegen onze collega’s gaan opnemen. Ze weten met wie ze te maken hebben.”

Doel
Het doel van de pilot is om op een toegankelijke manier in contact te komen met jeugdigen die we tijdens de diensten in de wijk misschien niet tegen komen. Het is bekend dat er onder deze groep van alles speelt op het gebied van o.a. pesten, sexting, eenzaamheid, vragen over de politie enz. . Maar vaak zit hier ook veel (getuige)informatie over incidenten waar wij tijdens onze reguliere werkzaamheden mee te maken krijgen. “Ook hiervan zijn al voorbeelden bekend, “ zegt Martijn. “Collega’s die tijdens het gamen informatie kregen waarmee later incidenten voorkomen zijn. “

Digitaal buurtpleintje
De vier gamers van de politie Peelland gaan voorlopig per koppeltje twee uur in de week gamen. “Als we gamen, zitten we niet in de noodhulp maar worden we extra gepland. Zie het gamen als het digitale buurtpleintje waar we in verbinding proberen te zijn met de jeugd uit de wijk. Maar we houden tijdens het spelen zeker in de gaten wat er buiten aan de hand. Uiteraard springen we bij dringende noodzaak meteen in de auto en gaan we er op af.”  Martijn vertelt ook dat het niet zo is dat ze te pas en te onpas maar kunnen gaan zitten gamen tijdens hun dienst. “Daarover zijn heldere afspraken gemaakt. Alleen de vier aangewezen politiemensen spelen op afgesproken tijden.” Een vast moment in de week waarop de agenten actief zijn is er echter nog niet. Dat wordt elke week opnieuw bekeken. “Houd daarvoor vooral ons Instagram account - politie_helmond -  in de gaten, “besluit Martijn.

Positieve reacties van ouders
Afgelopen maandag werd het project afgetrapt en daar hielden de collega’s een heel goed gevoel aan over. “We hebben een hele hoop toffe reacties gekregen, niet in de laatste plaats van ouders die onze inzet enorm steunen. Het was natuurlijk nog allemaal wat zoeken, maar we hebben echt leuke chats met jeugdigen gehad, “ zegt Martijn enthousiast. “Over de reden van het project, over regels rondom vuurwerk rondom oud-op-nieuw en over hoe je bij de politie kunt komen, heel gevarieerd.”

]]>
51.4792547 5.657009599999999
Liessel/Asten - Zoektocht naar vermiste vrienden gaat volgende week verder https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/11/09-zoektocht-naar-vermiste-vrienden-gaat-volgende-week-verder.html De zoektocht naar de twee sinds 1974 vermiste vrienden uit Asten gaat volgende week verder. Fri, 11 Sep 2020 11:44:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/11/09-zoektocht-naar-vermiste-vrienden-gaat-volgende-week-verder.html 2020-09-11T11:44:00Z Afgelopen dinsdag werd begonnen met de zoektocht (link naar eerste bericht) naar het tweetal op het water van de Brink in Liessel. De werkzaamheden zouden in principe duren tot vrijdag 11 september. Dan zou duidelijk moeten zijn of op één van de twee onderzochte locaties ook daadwerkelijk de wagen van het vermiste tweetal en eventuele stoffelijke resten lagen.

]]>
Staalkabel

Afgelopen woensdag werd al duidelijk dat er op de eerste locatie niets lag. Daar werd wel een grote, opgerolde staalkabel aangetroffen onder het zand. Deze had echter niets te maken met de vermissing van het Astense tweetal.

]]>
Uitstel

Donderdag en vrijdag werd gezocht op de tweede locatie. Het weghalen van het zand onder water ging hier echter lastiger. In de loop van vrijdag werd duidelijk dat de gestelde eindtijd niet op een veilige manier gehaald kon worden. Daarop is besloten om volgende week dinsdag 15 september verder te gaan met zoeken. De verwachting is dat die dag wel duidelijk wordt wat er onder het zand ligt op deze locatie.

]]>
51.4141759 5.821055
Asten/Liessel - Ultieme poging in zoektocht naar sinds 1974 vermiste vrienden https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/1/ultieme-poging-in-zoektocht-naar-sinds-1974-vermiste-vrienden.html De politie doet een ultieme poging om de sinds 1974 vermiste Piet Hölskens en Hans Martens uit Asten te vinden. Op dinsdag 8 september gaan we nog éénmaal het water van de Brink in Liessel op om daar twee locaties grondig te onderzoeken. Tue, 01 Sep 2020 13:07:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2020/september/1/ultieme-poging-in-zoektocht-naar-sinds-1974-vermiste-vrienden.html 2020-09-01T13:07:00Z Sinds 2018 is er diverse keren naar de vrienden gezocht door specialisten van de politie. Zo werd op het water van de afgraving gezocht met sonarapparatuur en een zogenoemde magnetometer. Bij dat laatste onderzoek kwamen uiteindelijk twee locaties naar boven. Vast staat dat op deze plekken een metalen voorwerp in het water ligt. Of dat ook de wagen betreft waar de vrienden in reden toen ze verdwenen moet nu duidelijk worden.

]]>
Zoektocht

Gecoördineerd door specialisten van de Landelijke Eenheid gaat een extern bedrijf, gespecialiseerd in werkzaamheden onder water, op beide plekken zoeken. Dat is uiteraard zeer specialistisch werk. In het kort komt het erop neer dat de situatie onder water eerst stabiel moet worden gemaakt, waarna de bovenlaag zand wordt weg gegraven totdat de bovenzijde van het object vrij komt te liggen. Dan kan door duikers en met camera’s beoordeeld worden of dit de auto van de vrienden betreft. De totale zoektocht zal maximaal vier dagen duren.

]]>
Familie

De nieuwe zoektocht stond eigenlijk gepland voor het voor voorjaar van 2020. De wereldwijde Covid-19 pandemie en de bijbehorende maatregelen gooiden echter ook hier roet in het eten. We zijn blij dat we nu alsnog op zoek kunnen naar antwoorden op vragen van de familie. Hun vasthoudendheid zorgde er immers voor dat we in Liessel gingen zoeken. ‘Wij kregen in 2017 informatie dat Piet en Hans mogelijk met hun auto te water zijn geraakt in de Brink. Die informatie hebben we gedeeld met de politie. Wij vinden het heel fijn dat er verder wordt gezocht en blijven hoop houden dat zelfs na ruim 45 jaar een einde komt aan alle onzekerheid.’, liet de familie eerder al weten.

]]>
Ultieme Poging

Of aan die onzekerheid ook echt een einde gaat komen is de vraag. De nieuwe zoektocht betreft een ultieme poging om de vrienden te vinden. Er bestaat een gerede kans dat de metalen voorwerpen op beide aangewezen locaties niet de auto van de twee vrienden blijkt te zijn. Ook dan is het onderzoek op de Brink definitief afgerond en heeft de politie geen aanknopingspunten meer voor een verder onderzoek. We zouden dan weer echt afhankelijk zijn van eventuele nieuwe informatie.

]]>
Verjaring

Als de vrienden worden gevonden, dan is de volgende vraag of na zoveel jaar nog vast te stellen is hoe ze aan hun einde zijn gekomen. Voor het politieonderzoek is die vraag ook feitelijk niet meer relevant: mocht er sprake zijn van een misdrijf dan is de zaak immers verjaard: “Dat betekent dat onze zoektocht alleen gericht is op het vinden van Piet en Hans en niet op het vinden van een eventuele dader. Een vermissing kan niet verjaren en net als de familie van Piet en Hans willen wij niets liever dan duidelijkheid krijgen over het lot van de twee”, zo liet de politie enkele jaren geleden al weten.

]]>
Resultaten

In de loop van de week moet duidelijk worden of er inderdaad iets in De Brink wordt gevonden. De zoektocht duurt waarschijnlijk tot vrijdag. Via @politieob op twitter en politie.nl volgen in de loop van de week updates.

]]>
51.4141759 5.821055
Heusden (gemeente Asten) - Bestuurster overleden na eenzijdige aanrijding https://www.politie.nl/nieuws/2020/februari/16/bestuurster-overleden-na-eenzijdige-aanrijding.html Een 19-jarige vrouw uit Neerkant, die vanochtend zwaargewond raakte bij een verkeersongeluk op de Meijelseweg in Heusden, is vanavond in het ziekenhuis aan haar verwondingen overleden. Sun, 16 Feb 2020 21:13:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2020/februari/16/bestuurster-overleden-na-eenzijdige-aanrijding.html 2020-02-16T21:13:00Z De vrouw raakte rond 09.00 uur, vermoedelijk door een rukwind, met haar auto van de weg en reed tegen een boom. Zij werd zwaargewond overgebracht naar het ziekenhuis. Daar is zij aan het begin van de avond aan haar verwondingen overleden.

De bestuurster was de enige inzittende in de auto.

]]>
51.36143449999999 5.794327199999998
Oss - Operatie Alfa gaat door: opnieuw kopstukken opgepakt https://www.politie.nl/nieuws/2019/november/25/09-operatie-alfa-gaat-door---opnieuw-kopstukken-opgepakt.html Opnieuw een grote actie tijdens Operatie Alfa. Maandagmiddag werden vier mannen (57, 24, 55 en 44 jaar) opgepakt door meerdere arrestatieteams. De vier worden onder meer verdacht van lidmaatschap van een criminele organisatie. Op vijf locaties in Oost-Brabant en België vinden op dit moment doorzoekingen plaats. Mon, 25 Nov 2019 15:48:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2019/november/25/09-operatie-alfa-gaat-door---opnieuw-kopstukken-opgepakt.html 2019-11-25T15:48:00Z In het al langer lopende onderzoek naar een criminele familie in Oss, werden op 13 november al drie mannen van 48, 55 en 26 jaar opgepakt. Ook de vandaag aangehouden verdachten had de recherche al langer in het vizier. Een auto met daarin mannen van 57 en 55 jaar uit Berghem werd maandagmiddag op de Zandzuigerstraat in ’s-Hertogenbosch klemgereden door een arrestatieteam. Ze werden direct geboeid en meegenomen naar het bureau. Beiden worden verdacht van lidmaatschap van een criminele organisatie. De man van 57 wordt daarnaast verdacht van betrokkenheid bij de productie van synthetische drugs. Zijn jongere plaatsgenoot wordt verdacht van drugshandel.

]]>
Wapen- en drugshandel

Kort daarna viel een arrestatieteam een woning in Helmond binnen. Een 44-jarige bewoner werd opgepakt. Hij wordt naast lidmaatschap van een criminele organisatie verdacht van wapenhandel. Rond de klok van 16.00 uur werd in Oss een man van 24 jaar door een arrestatieteam aangehouden. De man zat toen in zijn auto. Ook hij wordt verdacht van drugshandel en lidmaatschap van een criminele organisatie. De leider van het onderzoek: “Ook dit viertal had een belangrijke rol in de criminele organisatie waar wij in ieder geval sinds 13 november volop mee bezig zijn. Vanwege de beperkingen kunnen wij ook nu geen nadere details geven over de exacte verdenkingen.” Ook of er nieuwe acties komen wil hij niet kwijt: “Het is een onderzoek van de lange adem en alles is nauwkeurig door ons gepland. Meer wil ik er niet over kwijt op dit moment”, zo laat hij weten. Bij de aangehouden mannen zit niet de man die de politie donderdag op wilde pakken. Naar hem wordt nog gezocht.

]]>
Doorzoekingen

Direct na de arrestaties van de vier werd gestart met uitgebreide doorzoekingen van meerdere woningen in Helmond, Berghem, Oss, Asten en het Belgische Lommel. Opnieuw wordt gezocht naar wapens, drugs en geld. De doorzoekingen nemen nog zeker een groot deel van de avond in beslag. Nieuwe arrestaties zijn niet uitgesloten.

]]>
Wapenvondst

Eerder op de dag werd al bekend dat in een busje dat vrijdag in beslag werd genomen bij een doorzoeking in Oss een groot aantal wapens werd gevonden. In een verborgen ruimte van het busje vonden werden zware vuurwapens met munitie aangetroffen. Het ging onder meer om drie Kalasjnikovs, drie mitrailleurs, een geweer en drie andere vuurwapens.

]]>
51.4792547 5.657009600000038
Ommel - Inbreker van dak casino geplukt https://www.politie.nl/nieuws/2019/juli/24/09-inbreker-van-dak-casino-geplukt.html Een man die kennelijk met twee maten van plan was om in te breken in het casino aan de Kranenvenweg, werd in de nacht van dinsdag op woensdag door agenten van het dak gehaald. De twee anderen wisten te ontkomen. Wed, 24 Jul 2019 08:52:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2019/juli/24/09-inbreker-van-dak-casino-geplukt.html 2019-07-24T08:52:00Z Diverse politie-eenheden reageerden op de melding dat er waarschijnlijk enkele personen op het dak van dit casino zouden zitten. Daar aangekomen zagen collega’s nog dat twee personen, vermoedelijk mannen, van het dak waren gekomen en er vandoor gingen. Een derde man, een 25-jarige Roemeen, was achter gebleven en werd op het dak aangehouden. De geboeide verdachte werd vervolgens met de hulp van de brandweer op een veilige manier naar beneden gehaald. Hij zit vast en heeft bekend dat hij wilde gaan inbreken. Op het dak werd inbrekersgereedschap aangetroffen, dat in beslag genomen is. Een zoektocht naar het ontvluchte tweetal leverde niets meer op.  Zij wisten uit onze handen te blijven.

]]>
51.42314090000001 5.747611099999972
Asten-Heusden - Man opgepakt in onderzoek naar verkrachting https://www.politie.nl/nieuws/2019/april/16/09-verdachte-opgepakt-in-onderzoek-naar-verkrachting.html De recherche heeft dinsdagmiddag rond 14.00 uur een verdachte opgepakt in het onderzoek naar de verkrachting van een 18-jarige meisje in Asten-Heusden. Het gaat om een 28-jarige man uit die plaats. Tue, 16 Apr 2019 13:30:00 GMT https://www.politie.nl/nieuws/2019/april/16/09-verdachte-opgepakt-in-onderzoek-naar-verkrachting.html 2019-04-16T13:30:00Z Het meisje werd maandagochtend in het buitengebied op de Voorste Heusden van haar fiets geduwd en in de bosjes verkracht. De dader was met de fiets, maar ging er te voet vandoor in de richting van de Kasteellaan. Het meisje bleef geschrokken achter.

]]>
Sporenonderzoek

De technische recherche deed maandag uitgebreid onderzoek op de Voorste Heusden en stelde meerdere sporen veilig, waaronder de fiets van de dader. Ook werd met een speurhond gezocht naar sporen. Het meisje werd opgevangen door specialisten van de zedenpolitie, die met haar in gesprek gingen.

]]>
Oproep

Intussen werd een oproep van het rechercheteam duizenden keren gedeeld op social media. Ook een foto van de fiets van de dader werd door de politie naar buiten gebracht en dat leidde tot meerdere tips over een mogelijke verdachte. De man paste helemaal in het signalement van de dader. Ook een speurhond deed goed werk. Die vond namelijk een spoor dat leidde richting het adres van de verdachte, die in Asten-Heusden woont.

]]>
Verder onderzoek

Het slachtoffer en haar familie zijn direct na de arrestatie op de hoogte gebracht. De recherche is blij met de snelle aanhouding, die vooral te danken is aan goed speurwerk en relevante tips: 'Mede daarvoor konden wij deze man zo snel aanhouden. Hij zit nu vast op het bureau, waar hij wordt verhoord', zo laat de recherche weten.

]]>